Teknik özellikler
Keşif iste
Ana Sayfa  Dökümanlar  Döküman Detaylar

Çelik Kapı Modelleri

Eklenme Tarihi : 04.12.2012         Okunma Sayısı : 2355

ÇELİK KAPI MODELLERİ :
Çelik kapı modelleriüretilen her yeni çelik kapı ve yenilenen çelik kapı  teknolojileri ile sürekli artsa da çelik kapı çeşitleri her sene yeni gelen modellerle değişmez. Çelik kapı çeşitlerini artıran tek şey üretimde gelişen teknolojidir.

Bu teknoloji kaplama çelik kapı adı altında başlayıp güvenlik teknolojisi, modifiye teknolojisi, anahtar teknolojisi şeklinde daha bir çok alt başlıkta gelişmektedir. Kaplama çelik kapı teknolojisinde tek kabartmalı kapılar, çift kabartmalı kapılar, lazer kesimli kapılar, düz panel kapılar ve alüminyum kompozit panel kapılar bulunmaktadır.

Kullanıldığı yerler ise özel villa giriş kapıları, bina giriş kapıları ve acil çıkış kapılarıdır. Özel villa giriş kapılarında ağırlıklı olarak kaplamalı karizma modeller, portmantolu çelik kapılar, boyalı karizma kapılar tercih edilmektedir. Bina giriş kapılarında ise tercih ağırlıklı olarak ekonomik kaplamalı orta düzey güvenlikli çelik kapılar yönünde olmaktadır.

Daire giriş kapılarında ise tercihler çok yönlülük gösterip tek kabartmalı ve çift kabartmalı çelik kapılar kullanılmaktadır. Bu çeşitler arasında en ekonomik olanı tek kabartmalı çift kapı modelleri arasında bulunup en pahalı olanları ise alüminyum kompozit panel kapılar ve özel villa giriş kapıları arasında değişmektedir.

Çelik kapılardakigüvenlik sistemi ise kaplama sisteminden tamamen bağımsız olup müşterinin arzusuna göre şekillenmektedir. Güvenlik sistemleri teknolojisi anahtar güvenliği, kapı dürbünü gizliliği ve kilitleme sistemleri yönünde gelişmektedir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anahtar Kelimeler :